Motorlu Hasta Karyolası,Hasta Yatağı - Medikal Sağlık Ürünleri
Tüm Kategoriler

  Elektrikli battaniyenin zararları nelerdir?10.09.2013

  Elektrikli battaniyenin zararları nelerdir?

  Elektrikli battaniyeler özellikle Türkiye'de ve soğuk iklim şartlarının hüküm sürdüğü dünya ülkelerinde elektrikli yatak ısıtıcısı olarak kullanılan bir ihtiyaç ürünüdür. Ancak bilinçsiz olarak kullanılan elektrikli battaniye kazalara neden olmakta ve yarardan çok zarar verebilmektedir. Soğuk kış aylarının vazgeçilmezlerinden olan elektrikli battaniyeleri soğuktan korunmak amacı ile kullanmayı hedefliyorken, insan sağlığı için ciddi tehlikeleri bulunmaktadır. Elektrikli battaniye kullanan kişilerin, yatmadan yaklaşık 30 dakika önce yatağı ısıtmaları öneriliyor. Yatak ısınma işlemi sonrasında fişi çekip yatmaları, battaniye fişi prize takılıyken uyunmaması gerektiği hakkında bilgiler tüm forumlarda yer aldı. Elektrikli battaniyelerin fişe takılı kalmaması gerektiği belirtildi.Beurer UB 66 XXL Büyük Elektrikli Battaniye

  Elektrikli battaniyeler, elektrik kaçağı gibi sebeplerle yangın çıkarabilme olasılığı ile tehlikeli aynı zaman elektromanyetik radyasyonda yaymakta olduğundan düşünülmemesi gerektiği vurgulanmaktaydı. Elektrikli battaniye açıkken üzerinde uyunduğunda, elektromanyetik radyasyon gece boyunca yatan kişi üzerinde yüksek miktarda etki yaratmaktaydı. Elektromanyetik radyasyon uzun süreli maruz kalınma olasılığında, dokularda ısıyı arttırmaktadır. Vücut ısısının istem dışı artması sonucu hücre yapısını bozulabilmekte ve bu hücrelerde kimi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Ancak Beurer Elektrikli Battaniye Modelleri ile bu durum yerini güvenli ve sıcak uykulara teslim etmiştir.

  Beurer HD 90 Elektrikli Battaniye
  Beurer Elektrikli Battaniye ile elektromanyetik radyasyonun önüne geçilmiştir. Hava alışverişi sağlayan kumaş dokusu ile vücut gereksiz ısınmalara karşı koruma altında kalır. Elektrikli Battaniye de yeni bir çağ açan Beurer Elektrikli Battaniyeler otomatik kapanma sistemi ile siz uyusanız bile istenilen sıcaklığa ulaştığınızda kendiliğinden kapanır ve havanın soğuduğu cihaz üzerinde bulunan dereceler tarafından algılandığında tekrar ısıma işlemi balamaktadır.

  Elekrikli battaniyelerin kötü ve olumsuz etkilerinden zarar görmek istemiyorsanız ucuz elektrikli battaniyelerden kaçınmanızı önerir ve beurer elektrikli battaniye modellerini ısrarla tavsiye ederiz.

  Diğer Haberler

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.