Motorlu Hasta Karyolası,Hasta Yatağı - Medikal Sağlık Ürünleri
Tüm Kategoriler

  Faraş Sedye - Kaşık Sedye MS0104

  Faraş Sedye - Kaşık Sedye MS0104
  Faraş Sedye - Kaşık Sedye MS0104
  Görsel 1
  Görsel 2
  MedikalPuan : 373.844
  Fiyat:
  393,52 TL + KDV
  KDV Dahil:
  425,00 TL
  5.0 943 425,00 WWW.MEDIKALSAGLIKURUNLERI.COM
  Aynı Gün Kargo
  Sepete EkleSatın Al

  FARAŞ SEDYE - KAŞIK SEDYE

  faraş sedye kaşık sedye

  Faraş sedye Kaza sonrasında hastanın hareket ettirilmeden taşımasını sağlayan ve kilitlenebilir özellikte sedye çeşitidir.0rtadan ikiye ayrılan kanatlar sayesinde hasta hareket ettirilmeden bulunduğu yerden alınıp herhangi bir yere transfer edilebilir.Katlanabilir özelliktedir.Taşınması ve kullanılması kolaydır.Sedyenin boyu hastanın durumuna göre değiştirilebilir, ayarlanabilir özelliktedir.

  Hasta emniyet kemer sistemi rutin hasta taşımada ve acil durumlarda maksimum güvenlik sağlar ve ayarlanabilir özelliktedir.

   * Alüminyum Kaşık Sedye [Faraş] [Scoop]
  * Yaralının Altına Sürülür ve Kilitlenir
  * Katlanarak Aracın Uygun Bölümüne Asılabilir
  * Eloksallı Alaşım Alüminyum Şasi
  * Otomatik Kilitlenen Mekanizması İle Birlikte
  * 2 ad.Yaralı Tespit Kemeri ve Ayarlanabilir Uzunluk
  * Ebatlar
  * Uzunluk:190 cm
  * Genişlik: 44cm
  * Yükseklik:6 cm
  * Taşıma Kapasitesi:159kg
  * Ağırlık:10kg
  * Onay:CE

   


  Sedye Nedir, Sedye Çeşitleri

  Sedyeler, kullanım alanına göre değişik şekillerde üretilmiştir. Depola­ma ve taşıma kolaylığı sağlayan teleskopik ve katlanabilir sedyeler vardır. Katlanmayan sedyelere adi sedyeler denir.

  Kızaklı Tekerlekli Sedyeler

  sedye çeşitleriAmbulanstaki kızağa tesbit edilen kızaklı sedyeler, eklemli katlanabilir sedyelerdir. Sedyede ince yatak, yastık, boş yastık kılıfı ve yaralıyı sedyeye bağlamaya yarayan askılar ve bağlar vardır.
  Çok amaçlı kullanıma sahip olan sedyelerin tekerlekler üzerinde taşınmasına yarayan bölümleri vardır. Bu sedyeleri bir ilk yardımcı kullanır.
  Tekerlekli sedyelerden bazıları kızaksızdır. Bu sedyeler katlanmaz, sabit bir mekaniğe sahiptir. Özellikle ambulansa kadar veya ambulanstan yaralının yatağa alınmasına kadar geçen alanlarda kullanılır. Yüksekliği hasta yatağı kadardır.

  Teleskopik Sedyeler

  Sedyedeki iki sırığın boyu teleskopik yapıdadır. Sedyenin boyu ayar­lanabilir. Kullanılmadığı zamanlarda tutumaklar sırıklar altına veya içine itilir.
  Dar geçitlerde, dönemeçlerde merdiven aralığında kısaltılarak dönüşler kolaylaşır.
  Teleskopik sedyeler katlanabilir özelliğe de sahiptir. Katlanan sedye tek sırık halinde kolayca taşınır ve depolanır. Tente boyunca yer alan iki veya dört adet askı veya kayışlar, katlanan sedyenin bağlanmasına yararlar.

  Bağlanan sedye açılmaz.

  Katlanan sedyelerde en az 3 veya 4 travers vardır. Traversler açılan sedyenin açık kalmasını sağlar ve sedye tentesine destek olur,

  Taşıma Tentelerisedye modelleri

  Tente, branda veya sağlam kumaşlardan yapılmış sedyelerdir. Uzun kenarlarındaki deliklerden halat geçirilmiştir. Bu halatlara taşıma halatı denir. Halattan tutularak yaralı taşınır.

  Taşıma tenteleri kolayca katlandığından depolama ve taşıma ko­laylığına sahiptir. Afetlerde yaralı taşımayı kolaylaştırırlar. Ancak kırığı ve omurga kırığı olan ve ezikli yaralılar için kullanılmamalıdır.

  Neil Robertson Sedye

  Sıkı dokunmuş yelken bezinden yapılmıştır. Sırıkları değişik materyalden yapılabilir. Sedyenin baş ve ayak tarafında demir halkalar vardır. Bu halkadan çekme halatları geçirilir.
  Neil - Roberstson sedyesi dar aralıklardan su yolu ve kanalizasyon ka­nallarından yaralının çekilerek taşınmasına yarar. Yaralıyı yüksekten indir­me veya çukurdan çıkarmaya yarayan mekanik yapıya sahiptir.

  Sedyeye, yaralının baş, gövde ve ayaklarından tesbitine yarayan kuşakları, bağları ve yaralının örtülmesine yarayan ekleri vardır.

  Adi Sedyeler

  Tente, sırıklar, tutamakları ve sabit traverslerden meydana gelir. Adi sedyeler katlanmazlar. Yaygın olarak kullanılan adi sedyeler iki veya dört kişi ile taşınır. Ambulansa yaralı ile konması halinde sedyenin ambulansa ve yaralının sedyeye tesbiti gerekir.

  Eklemli Sedyelerucuz sedye

  Sedye sırıklarının ortasındaki eklem ile sedye ikiye katlanarak boyu kısaltılır. Eklemli sedyeler, sadece depolama ve taşıma kolaylığı sağlar.

  Yaralının Sedyeye Alınması, Sedye Taşıma

  Yaralı Battaniye Üzerinde Yatıyorsa

  Battaniyenin uzun kenarları hastaya doğru sıkıca kıvrılır.
  Sedye, yaralının yanına konur.
  İlk yardımcılardan ikisi bir tarafta diğer ikisi diğer tarafta yer alır.
  Kıvrılan battaniye uçları ve orta kısımdan tutarak hep birlikte yaralıyı kaldırırlar.
  Yan adımlarla sedye üzerine yaralıyı getirirler.
  Hep birlikte yavaşça sedye üzerine yaralıyı koyarlar.
  Beşinci ilk yardımcı varsa sedyeyi, yer­den kaldırılan yaralının altına iter. Battaniyenin artan bölümleri ile yaralının üzeri örtülür.

  Medikal Sağlık Ürünleri

   

  Diğer Özellikler
  Stok KoduMS0104
  MarkaSERRA
  Stok DurumuVar
  Garanti (Yıl)2
  İzlenme Sayısı943
  Mağazaya Eklenme05.03.2013
  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.